Narri viirust üks kord, viirus narrib üheksa korda vastu.

Koroonaviirust verbaalselt uisapäisa käsitlenud USA president sai sedapuhku looduselt sugeda - maskita patseerinud ning viiruseohtu korduvalt pisendanud Trumpi haiguslugu sai täienduse positiivse koroonadiagnoosi näol. Seesamune diagnoos on Ameerika Ühendriikides nõudnud praegu veel napilt üle 200 000 inimese elu.

Hooletusest tingitud haiguspuhang on valla löönud presidendi lähikonnas kõige kohatumal ajal: vaid kuu hiljem on oodata presidendivalimisi, mille puhul mängivad järgmiseks neliaastakuks valitavate võimulolijate eduloos rolli kõigest pisikesed protsendierinevused.

Annab säärane üllatus kampaaniale surmahoobi või on võimalik selle najalt hoopistükkis reitingut ülesse puhvida? Delfi arutles sel teemal politoloogiga - nimelt Matthew Crandalliga Tallinna Ülikoolist.

Nagu selgub, võib vabariiklastest võimukandjate haigestumislaine mõjutada presidendikampaaniat ka viisidel, mis esmapilgul pähe ei pruugi torgata.

"Oktoobriüllatus" missugune

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!