Terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma räägib, et Harjumaal ja Ida-Virumaal on olnud kasu ka piirangutest, mis kehtestati juba jõulupühade eel. "Oleme saanud haiguse kõrgel tasemel pidama, see mõjutab üldist Eesti numbrit," viitab ta statistikale.

Küll aga kasvab nakatumine Lõuna-Eesti maakondades. Ta sõnab, et muster on sarnane sellele, mis juhtunud varasemalt mujal koldepiirkondades - nakatumine hoolekandeasutustes, perekondades, töökohtadel ja koolides.

Härma ütleb, et on üleüldiselt näha, et noorte seas haigestumine kasvab. Peamine põhjus muidugi see, et koolid töötavad nüüd taas kontaktõppes.

Homme arutab valitsus koroonapiiranguid. Terviseamet toetab, et pigem oleks need üle riigi ühetaolised. Härma manitseb, et inimesed saaksid aru, et kui restoranis lubatud kümme inimest, ei tähenda see signaali, et on okei minna töökaaslastega pidutsema. Tema sõnul tuleb piiranguid tõsiselt võtta. "Iga meie samm mõjutab terve Eesti tulevikku."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!