Ta rääkis, et esmane on tasakaal – hoida ühiskond võimalikult avatud, ent nõnda, et meditsiinisüsteem vastu peaks.

Valitsus kohtus täna teadusnõukojaga. Kallas märkis, et nõukoda lähtub ennekõike sellest, et pigem ära keelata lõbu, siis alles töö. "Lõbu aga on ka kellegi töö. Kui mõtleme restoranide peale, siis ei saa võtta, et ainult lõbu. Inimesed töötavad seal. Samamoodi spordiklubidega," viitas ta, et piirangute puhul on osa inimesi tööst ilma, mõned firmad ei peagi vastu.

Kallas ütles, et peab vaatama, kus on haiguskolded, ja sellest lähtudes otsuseid tegema. Valitsuskabinet arutab koroonapuhangut puudutavat edasi neljapäeval ja siis otsustatakse, mis kujul piirangutega jätkatakse.

Saatejuht Andres Kuusk märkis vahele, et restoranipidajad ilmselt lugesid siit välja, et Kallas hakkab restorane avama.

Kallase sõnul on küsitav, et restorane sulgema peab juba kell 19. "Mida see tegelikult annab," märkis ta. "Arutame neljapäeval, aga sellel peab olema mingi loogiline seletus." Kallas võrdles, et hilja õhtul kuskil napsitades võib tõesti asi käest ära minna, aga söögikohas õhtustamise puhul on ju ka selged piirangud, näiteks distantsi hoidmine. Ta näitlikustas ka, et võimalikel klientidel lõppeb endal alles tööpäev näiteks 18 paiku ehk nad ei jõuakski söögikohta einestama, mistõttu polegi restoranidel võimalust ellu jääda.

Ta rõhutas, et kaalumiskohti on palju, ent valitsus tegutseb kiiresti. "Eriti aega hoojooksuks pole, kohe täie jõuga tööd tegema," viitas ta valitsuse töötempole.

Nii Harjumaal (sealhulgas Tallinnas) kui ka Ida-Virumaal kehtib praegu alljärgnev piirang.

Alates 18. jaanuarist võivad restoranide ja kohvikute ning muude toitlustusasutuste ruumid olla klientide jaoks kohapealseks ajaviitmiseks avatud ajavahemikul 6.00-19.00. Arvestada tuleb kuni 25 protsendiga ruumi täitumuse nõudest ehk kliendid peavad viibima ruumis hajutatult, ruumis liikudes tuleb arvestada 2 + 2 reeglit, mis ei laiene perekondadele. Toidu kaasamüügi ajale piiranguid ei seata.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!