Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid analüüsitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 201 inimesel. 162 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 46, Pärnumaale 31, Tartumaale 26, Lääne-Virumaale 12, Jõgevamaale üheksa ja Raplamaale kaheksa uut positiivset proovi. Võrumaale lisandus viis, Läänemaale neli, Põlva-, Järva-, Hiiu- ja Viljandimaale kaks uut nakkusjuhtu, Saaremaale üks. Valgamaale ei lisandunud ühtegi uut positiivset proovi. Kuuel positiivse analüüsitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 541,6 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud analüüside tulemuste koguarvust 11,1%.

Terviseameti jälgimisel on üle 28 100 inimese

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 14 500 inimese, neist 3165 on nakatunud.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 5400 inimese, neist nakatunud on 1253.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 3500 inimese, neist 719 on nakatunud (jälgitavate seas on ka Põhja ja Lõuna regiooni nakatunuid).

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 4700 inimese, kellest 1022 on nakatunud (jälgitavate seas on lisaks Põhja, Ida ja Lääne regiooni nakatunuid).

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku 54, haiglaravi vajab 409 patsienti

26. jaanuari hommikuse seisuga viibib haiglas 409 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 41 patsienti, kellest omakorda juhitaval hingamisel on 21 inimest.

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 54. Koju saadeti 36 inimest, 12 inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda.

Ööpäeva jooksul suri üheksa koroonaviirusega nakatunud inimest: 92-aastane mees, 90-aastane mees, 87-aastane mees, 85-aastane mees, 84-aastane naine, kaks 72-aastast meest ja 72-aastane naine, 70-aastane mees. Kokku on Eestis surnud 392 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 2290 COVID-19 haigusjuhtumit 2248 inimesega.

26. jaanuari seisuga on tervenenud 31 039 inimest. Neist 22 058 inimese (71,1%) haigusjuhtum on lõpetatud, 8981 inimese (28,9%) puhul on positiivse proovi andmisest möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võime tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud üle 748 952 viiruse SARS-CoV-2 määramise analüüsi. Esmaseid positiivseid proove on kokku olnud 41 330 (5,5% proovide koguarvust).

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud 27 180 inimesele

COVID-19 vastu on vaktsineeritud 27 180 inimest. Statistikat vaktsineerimiste kohta saab vaadata terviseameti koroonaviiruse andmestikust. Inimene ise saab oma vaktsineerimisi vaadata patsiendiportaalis digilugu.ee.

Teine vaktsiinidoos on vaktsineeritutele tagatud ja COVID-19 vaktsineerimine jätkub hoolimata tarnete väikesest vähenemisest. Jätkatakse vaktsineerimist hooldekodudes ning samuti alustatakse tervishoiutöötajate vaktsineerimist teise vaktsiinidoosiga. Vaktsineerimise sihtrühmade laiendamine lükkub vähemalt nädala võrra edasi. Vaktsiinid on hästi talutavad, kiirelt mööduvaid kõrvalmõjusid on ilmnenud 0,6% vaktsineeritutel.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumise korral võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ning vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ja surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalne toimimine.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastastele ja kindlate diagnoosidega inimestele, kellel tervise tõttu võib COVID-19 haigus kulgeda raskemini. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine, võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 259 430 korda. Rakenduses on end haigeks märgitud 2848 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on praegu 302.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriületusel ja tasulise prooviandmise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolu korral, saada sertifikaadiinfot, klienditoe numbreid ja näha proovivõtupunktide asukoha koordinaate.

Haigestumuse intensiivsus Eestis on väga suur

Koroonaviiruse levik on üle Eesti laialdane ja intensiivne. Nakatumiskõver näitab küll stabiliseerimise märke, kuid murekohaks on COVID-19 intensiivravi kohtade suur täitumus.

Esmaspäevast taastati kontaktõpe Harjumaal ja Ida-Virumaal. Kontaktõppes osaledes tuleb tarvitusele võtta kõik ettevaatusabinõud, et koroonaviirus ei leviks. Haigussümptomite tekkimise korral peab jääma kohe koju ja võtma esimesel võimalusel ühendust oma perearstikeskusega või helistama perearsti nõuandeliinil 1220. Koroonaviiruste põhjustatud nakkuse esmane ennetusmeede on hea kätehügieen, distantsi hoidmine, maski kandmine ning mustade kätega silmade, nina ja suu katsumise vältimine.

Piirangutest kinni pidades pingutame selle nimel, et võimalikult paljud õppijad saaksid käia koolis ja osaleda kontakõppes. Neid koole, kus on koolipere mõnel liikmel diagnoositud COVID-19 nakkus, on Eestis veidi üle 100 ja lasteasutusi umbes 50.

Sellest aastast makstakse haigushüvitist alates teisest haiguspäevast. Õigus haigushüvitisele on ka COVID-19 haige lähikontaktsel eneseisolatsioonis viibitud päevade eest. Töötaja omavastutus on esimene haiguspäev, tööandja maksab hüvitist teisest viienda päevani ning haigekassa maksab hüvitist alates kuuendast päevast. Täpsema info leiab haigekassa koduleheküljelt.

Infot koroonaviiruse, COVID-19 haiguse ja vaktsiinide kohta otsi ainult usaldusväärsetest allikatest. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt www.vaktsineeri.ee. Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki lehelt.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!