Vaktsineerimisareenil on möödunud aasta lõpuspurdi raames olnud võimalik tunnistada nii mõnegi pookimisgraafikult tempoka "wunderkidi" esilekerkimist: laineid löövad Iisrael, Bahrein, Ühendkuningriigid ja Ameerika Ühendriigid. 

Esikohad on hõivatud kahe Lähis-Ida riigi poolt. Poodiumi kõrgeimal astmel patseerib Iisrael, tollele järgneb käbedalt Bahrein. Kaheksa miljoni elanikuga juudiriigis on näiteks kahe nädala jooksul saanud vaktsiinisüsti üle miljoni kodaniku, mis teeb protsentuaalselt näo ette suurriikidest nii USA-le, Suurbritanniale kui ka Hiinale.

Selliste arengute foonil langeb kahtlev valgusviht tahes-tahtmata ka Euroopa Liidule: 2020. aasta lõpuks sai vaktsineeritud vaid pisike osa elanikkonnast ning tempo jätkub edaspidigi üsnagi alalhoidlikul sammul.  Kas aina tihemini EL-i vaktsineerimiskava pihta lendavad kriitikakuulid on õigustatud? 

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!