Tervishoiu hädaolukorra meditsiinistaapide juhid, Tartu ülikooli kliinikumi kriisikomisjoni juht, anestesioloogia ja intensiivravi kliiniku juhataja prof Joel Starkopf ja regionaalhaigla juhatuse liige-ülemarst prof Peep Talving panid tänases pöördumises Eesti elanikele südamele, et viiruse leviku piiramine ja plaanilise ravi kättesaadavus sõltub igaühe käitumisest.

Peep Talving ütles Delfile antud intervjuus, et regionaalhaigla suudab täna veel täismahus plaanilist ravi pakkuda, kuid varsti võib kätte jõuda hetk, kus tuleb hakata prioriseerima, kes ja millal operatsioonile pääseb.

Ütlesite pöördumises, et Eesti liigub suunas, mis tingib vajaduse plaanilise ravitöö piiramiseks. Kui kaugel me plaanilise ravitöö märkimisväärsest piiramisest praegu oleme? Kui tõsine on olukord?

Küsimus on, mis piirkonda me vaatame. Kui pöörame pilgud Ida-Virumaa epitsentrile, siis näeme, et Ida-Viru keskhaiglas ja Narva haiglas on ilmselgelt plaaniline statsionaarne ravi oluliselt piiratud.

Kui vaatame Tallinna piirkonda, siis näeme, et Lääne-Tallinna keskhaigla on tõstnud oma ravivõimekust COVID-19 raviks üle igasuguste tavaliste ravipiiride. Lääne-Tallinna keskhaigla on avanud 72 voodikohta ja see tähendab, et mitmed erialad on pidanud piirama oma plaanilist tegevust. Samuti on regionaalhaigla ja Ida-Tallinna keskhaigla osakondi ümberprofileerinud.

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!