Ida-Tallinna keskhaigla, Pelgulinna sünnitusmaja ja Hiiumaa haigla on teatanud, et piiravad taaskord isade-tugiisikute viibimise võimalust sünnitanud naise juures.

Facebook'is lõkkele puhutud teemaalgatus kõnealuste otsuste teemal sai hulgalist vastukaja - kaasa lõid nii kunagised sünnitajad kui ka need, kel lapse ilmaletoomine prognoositud just nimelt piiranguterohkesse aega. Üldjoontes tundus kommentaariumis valitsevat konsensus: tugiisikute sünnitusejärgse ligipääsu piiramine naise juurde on mõeldamatu.

Ida-Tallinna keskhaigla ämmaemandusjuht Vivian Arusaar on naiste murega kursis. Kuigi olukord on ka tema silmis kaugel normaalsest, on tal koroonapiirangute aegu sünnitavatele naistele öelda vaid julgustavaid sõnu.

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!