Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 105 inimesel. Ida-Virumaale lisandus 63 ja Lääne-Virumaale 10 uut nakatunut. Pärnumaale lisandus seitse, Hiiumaale kuus ja Tartumaale kuus positiivset testitulemust. Viljandimaale lisandus neli, Läänemaale kolm, Järvamaale kaks ning Jõgevamaale ja Põlvamaale üks positiivne tulemus.

21 positiivse testi tulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht, mis reeglina tähendab, et tegemist on välismaalastega.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 119,0 ning positiivsete tulemuste osakaal tehtud testidest 6,2%.

Harjumaa 105 uuest juhtumist 81 on Tallinnas. 13 põhja regionaalosakonna piirkonda saabunud juhtumi puhul on nakatumise põhjuseks varasem kontakt haigega ja kuue juhtumi päritolu on teadmata. Ülejäänud juhtumite nakatumise päritolu on täpsustamisel.

6. novembri põhja regionaalosakonna juhtudest oli 64 juhtumi nakatumise päritolu varasem kontakt haigega (25 juhul perekonna ringis, 13 töökoht, 26 juhul muu kontakt haigega), neli juhtumit on seotud Viru Vangla koldega, 31 Rapla Hooldekeskusega ja nelja juhtumi puhul on haigus sisse toodud Itaaliast, Venemaalt ja Soomest. 46 juhtumi nakatumise päritolu on teadmata.

Põhja regionaalosakonna poolt on jälgimisel ligi 6 000 inimest, kellest 892 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 21 kollet. Kooli koldeid on kolm kokku 16 inimesega, lasteaia koldeid on üks kokku 5 inimesega, töökoha koldeid on seitse kokku 109 inimesega, ürituste koldeid on kolm kokku 28 inimesega ja muu kontakti koldeid on neli kokku 27 inimesega. Lisanduvad veel Rapla Hooldekeskuse kolle 65 inimesega, haiglakolle 15 inimesega ja Tallinna Vangla kolle 10 inimesega.

Ida-Virumaale ööpäevaga lisandunud positiivsetest tulemustest 21 lisandus Viru Vangla koldesse, 12 juhtumit tuvastati Narva spordivõistkonnas ja 11 juhul toimus nakatumine pereringis. Seitsmel juhul nakatuti töökohas, kahel juhul läbi tuttavate, kahel juhul toodi haigus sisse Venemaalt ja ühel juhul toimus nakatumine koolis. Ülejäänud Ida-Virumaa juhtumite asjaolud on selgitamisel.

Lääne-Virumaale lisandunud juhtumite puhul oli kuuel juhul tegemist nakatumisega Viru Vangla koldes, kahel juhul nakatuti läbi perekontakti ja ühel juhul toodi haigus sisse Soomest. Ühe juhtumi asjaolud on veel välja selgitamisel.

Ida regiooni tööpiirkonnas on üheksa aktiivset kollet: Sillamäe esimese kooli koldega on seotud 37 ja Sillamäe teise kooli koldega üheksa inimest, Jõhvi hooldekeskuse koldega 21 ja Narva lasteaia koldega on seotud seitse nakatumist. Narva-Jõesuu töökoha koldega on seotud 10 nakatumist. Viru Vangla koldes on 199 inimest. Kohtla-Järve kooli koldes on viis inimest. Sillamäe töökoha koldes on kuus inimest. Narva spordi koldes on 15 nakatunut.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on ligi 2 000 inimest, kellest haigestunud on 402.

Tartumaale lisandunud kahe juhtumi puhul on tegemist varasema haige lähikontaktsetega ja ühel juhul nakatuti läbi töökontakti. Kahe rahvastikuregistri järgi Tartumaale laekunud juhtumi puhul on tegemist inimestega, kes elavad Harjumaal. Ühel juhul toodi haigus Tartumaale Rootsist. Viljandimaale, Jõgevamaale ja Põlvamaale lisandunud juhtumite asjaolud on veel täpsustamisel. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on ligi 800 inimest, kellest 134 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üks aktiivne kolle, milleks on 32 inimesega hooldekodu kolle.

Nelja Hiiumaale laekunud juhtumi puhul toimus nakatumine läbi perekontakti, üks inimene nakatus tööl ning ühe nakatunu puhu on tegemist Harjumaal elava inimesega, kes nakatus läbi tutvuskonna kontakti. Kolme Pärnumaa juhtumi puhul nakatuti läbi perekontakti, üks inimene haigestus Hiiumaa üritusel, ühel juhul on tegemist Viru Vangla kinnipeetavaga ja ülejäänud juhtumite asjaolud on veel selgitamisel. Läänemaa juhtumite nakatumise asjaolud on samuti selgitamisel. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on 356 inimest, kellest 89 on haigestunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on kolm kollet Hiiumaal, kus esimeses pereürituse koldes on 11 inimest ja teises ürituse koldes seitse ja tänasest lisandunud perekoldes viis.

Et päevane nakatumiste arv purustab üha enam rekordeid, on terviseameti peadirektor Üllar Lanno nimetanud olukorda epideemiliseks. Sotsiaalminister Tanel Kiige sõnul on Eesti jõudnud tervisealasesse hädaolukorda.

Haiglaravi vajab 48 inimest

7. novembri hommikuse seisuga viibib haiglas 48 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on neli patsienti. Koju saadeti seitse inimest, kolm inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda ning üks inimene viidi Lääne-Tallinna Keskhaiglast üle Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kuus (üks inimene sisestati 7.11.2020).

Tänaseks on haiglates lõpetatud 583 COVID-19 haigusjuhtumit 568 inimesega.

7. novembri seisuga on tervenenud 4 184 inimest. Neist 3 045 inimese (72,8%) haigusjuhtum on lõpetatud, 1 139 inimese (27,2%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud ligi 277 000 esmast testi, nendest 5 933 ehk 2,1 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Koroonaviiruse levik kasvab Eestis iga päevaga

Eestis on püsiv riigisisene levik. Kasvab ka nende juhtude osakaal, kus nakkuse allikas pole teada. Eelkõige teeb murelikuks Harjumaal ja Tallinnas toimuv koroonaviiruse levik.

Testi esimesel võimalusel! Ka väheste haigusnähtude korral pöördu perearsti poole või helista numbril 1220.

Kutsume tööandjaid üles võimaldama töötajatele kaugtöö tegemist, et vähendada kontaktide hulka töökohal. Nakkuse leviku piiramine asutustes on hädavajalik.

Hangi infot usaldusväärsest allikast. Kutsume üles inimesi jälgima riigi ametlikke infokanaleid ja jagama edasi ainult seda informatsiooni, mis on nende allikate poolt kinnitatud. Lisainfot saab aadressidelt kriis.ee, terviseamet.ee ja telefoninumbril 1247.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!