Nimelt saavad alates 1. septembrist kõik COVID-19 riskiriikidest Eestisse naasjad isolatsioonikohustuse lühendamiseks ning tööle naasmiseks lasta end koroonaviiruse suhtes lennujaamas ja sadamas testida. Eesti elanikele on testimine tasuta, välismaalased saavad kohapeal tasuda kaardimaksega.

Testi saab teha Confido meedikute abil Tallinna sadama A- ja D-terminalis jalgsi saabujate alal ning Tallinna lennujaamas ajutises testimispunktis saatekirja alusel, saatekiri vormistatakse inimesele kohapeal.

Kes saabuvad aga riskiriigist kas rongiga või maismaad pidi, võivad reisilt saabujana testimisele aja kokku leppida.

Mõlemad pildid on üles võetud täna 21 ja 22.30 vahel. Piltidel on järjekorras inimesed, kes on saabunud lennukiga tõenäoliselt Londonist, Bergamost ja Varssavist.

Olukord Lennujaamas

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!