Tänases riigikogu infotunnis vastavad saadikute küsimustele peaministri ülesannetes rahandusminister Martin Helme, sotsiaalminister Tanel Kiik ning väliskaubandus- ja IT minister Raul Siem.

Helme vastab küsimustele maaelu kriisimeetmete ning erakondliku kriisiabi kohta.

Kiik vastab küsimustele laste vaimse tervise, koroonaviiruse hetkeseisu ning tervishoiuteenuste kohta. Ilmselt tuleb sotsiaalministril rääkida ka täna lisandunud rekordilisest 125 positiivsest koroonatestist.

Siem vastab küsimustele andmekogude haldamise, regionaalse võrdsuse, väikeasumitesse pakiautomaatide paigalduse ning turismimajanduse kohta.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!