Täna lisandus 125 uut nakatunut, mis on pehmelt öeldes suur number. Härma selgitab, et tagamaid alles selgitatakse, küll on teada, et koguni 30 uut nakatunut lisandus Raplamaal ühes hooldekodus. Üks haigestunu nakatas suurt osa asutuse töötajatest ja klientidest.

Härma räägib, et kasvu on mõjutanud ka koolivaheaeg ja reisimised. Peamiselt levib viirus edasi töökohtades ja perekonnasiseselt.

Märgiline on tõik, et pea veerand haigestunutes on viimasel ajal asümptomaatilised. Tegu pole vaid noorte inimestega, vaid neid on kõigis vanusegruppides. Härma soovitab kasutada HOIA rakendust, et saaks end turvaliselt tunda.

Ta manitseb, et juba väga kerged haigusnähud - näiteks kurguvalu - võivad viidata haigestumisele, mistõttu tuleks ka siis arsti poole pöörduda.

Võrreldes paljude teiste Euroopa riikidega on Eestis teine laine üpris tagasihoidlik, ent numbrid on kasvamas. Härma märgib, et piiranguid järgivatel tähelepanelikel inimestel lausmuretsemiseks põhjust pole, ent inimesed, kes siiani hooletult suhtunud, peaks hoiakut muutma, sest risk haigestuda on päris suur.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!