Ratas rõhutas, et kui ikka tuntakse end kehvasti, peaks pidusid ja tööle minekut vältima.

Ratas nentis, et kui vaadata statistikat, siis mõni näitaja on hetkel juba kehvem kui kevadel. "Aga me ei saa viirusele alla vanduda, et nüüd meie elu seisab ja tänavatel ei ole ühtegi inimest."

Peaminister lisas, et kõik peab olema tasakaalus - kõige olulisem on, et haiglad ja meditsiinisüsteem üleüldiselt vastu peab.

Ratas viitas ka meetmetele, näiteks seegi, et kehtestatakse üleriigiline öine alkoholimüügipiirang. Ta märkis, et haiged ja lähikontaktsed peavad kindlasti eneseisolatsioonis olema. "Parem karta kui kahetseda."

Pikemalt juba videointervjuus.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!