Karantiini ja eneseisolatsiooni terminite kõrval on tegelikult veel kolmas ja neljaski kategooria, nimedeks neil liikumisvabaduse piirang ja leevendatud liikumisvabaduse piirang. Karantiin iseeneseston aga üks eneseisolatsiooni tüüpe. Missugused trahvid ootavad reeglite rikkujaid, saad lugeda Delfi varasemast loost. Nüüd aga selgituste juurde.

Liikumisvabaduse piirang

Liikumisvabaduse piirangute puhul ei saa inimene haigushüvitist, kui just tekkinud ei ole haigustunnused. Liikumisvabaduse piirang, millega võiksid tuttavad olla kõik reisisellid, kes on tulnud riikidest, kus haigestumus ületab 16 piiri 100 000 elaniku kohta kahe nädala jooksul.

Inimene võib Eestisse saabumisest 14 kalendripäeva jooksul elukohast või püsivast viibimiskohast lahkuda, kui

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!