Terviseameti lääne regionaalosakonna juht Kadri Juhkam ütles, et ööl vastu 8. augustit toimunud kontrollkäigul külastati 11 populaarsemat meelelahutuskohta Pärnus. „Kokkuvõtteks võib antud kontrollkäigu põhjal hinnata olukorda meelelahutusasutustes rahuldavaks,“ ütles Juhkam. „Kõikides asutustes olid desinfitseerimisvahendid kättesaadavad nii klientidele kui ka töötajatele ja kinni peeti ka 50-protsendilise täituvuse nõudest.“

Suurimaks puuduseks võib Juhkami sõnul nädalavahetusel läbi viidud kontrollkäigu põhjal lugeda hajutatuse nõude rikkumist eelkõige tantsuplatsidel ja lava ees. „See on paraku tingitud klientide käitumisest, mille aluseks võib omakorda olla ohutunde puudumine.“

„Ligi kolm tundi kestnud aktsioonile kaasas politsei- ja piirivalveameti terviseamet ja hea meel on tõdeda, et enamik ettevõtteid näitasid üles koostöövalmidust ja olid pingutanud nakkusohutuse tagamiseks,,“ ütles Lääne prefekt Kaido Kõplas. Aktsioonist võttis osa neli politseinikku.

„Samas oli mitme meelelahutuskoha ukse taha tekkinud sissepääsemist ootavatest klientidest suurem rahvamass, mis omakorda võib kaasa aidata viiruse levikule. Siin ongi väga oluline iga inimese panus viiruse leviku tõkestamisel. Vältige rahvarohkeid kohti, eriti kinnistes ruumides, sest seal on oht viirusesse nakatumiseks kindlasti suurem, kui vabas õhus või kohas, kus teistega on võimalik distantsi hoida. Järjekord ukse taga viitab juba sellele, et mõni asutus on saavutanud maksimaalse lubatud täituvuse,“ rõhutas prefekt.

Terviseametil koostöös PPAga on plaanis kontrollkäikudega meelelahutusasutustesse jätkata.

Kuidas peatada koroonaviiruse levik?
 • Kõige efektiivsem meede nakkuse vältimiseks on distantsi hoidmine.
 • Rahvarohketes kohtades ja eriti siseruumides, kus ei ole võimalik teiste inimestega distantsi hoida, on soovitav kanda ka maski.
 • Kinniseid rahvarohkeid kohti tuleks võimalusel vältida.
 • Järgida tuleb kätehügieeni ehk teisisõnu: käsi tuleb pesta tihti.
 • Kätepesuks tuleb kasutada sooja vett ja seepi, avalikes kohtades alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit.
 • Aevastamisel või köhimisel tuleb oma suu ja nina katta ühekordse salvrätiga. Kasutatud salvrätt tuleb koheselt visata prügikasti ja seejärel käed puhastada. Salvrätikut puudumisel kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), mitte paljast kätt.
 • Haigena tuleb püsida kodus, seda ka kergete sümptomitega.
 • Mistahes haigussümptomite puhul tuleb kahtlustada koroonaviirust ja helistada oma perearstile

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
 • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
 • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!