"Terviseamet ja Möku paluvad kõigil selle õhtu külalistel oma tervist jälgida. Kui tekivad kasvõi kerged sümptomid, siis helista palun perearstile või 1220 ja jää koju," kirjutas baar.

"Möku külalistele tuletame meelde, et käte desinfitseerimise vahendid leiab kõigi välisuste ja WC juurest. Meil on maskiga käia lahe, distants on okei ja palun ära pahanda, kui meie turvamees ei lase sind sisse, sest Mökus on liiga tihe. Hoidke end!" seisab veel teates.

Terviseamet ütles eile, et Tartu baar Naiiv on üks koroonakolle, millega on seotud 15 nakkusjuhtu. Kingsepp selgitas, et terviseamet arvestab Naiivi kui nakkuskollet, sest uusi nakatunuid seob see, et nad käisid kõik baaris toimunud peol. "Tagantjärele on küll keeruline selgeks teha, kus täpselt nakatumine toimus, aga Naiivis toimunud peol oli viirusekandja ja seal puutusid kaheksa kohalikku kõik kokku. Naiiv on seega uute nakatunute puhul ühine nimetaja," ütles meedianõunik.

Lisaks pidas terviseamet nakkuskoldeks Tartu klubi Vabank, millega on seotud vähemalt 33 nakkust.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!