"Oleme endiselt seisukohal, et arvesse võttes epidemioloogilist olukorda, ei pea Eesti olema karantiinikohustusega riikide hulgas," ütles välisministeeriumi meedianõunik Mari Krusten Delfile.

Krusten märkis, et seda on Ühendkuningriigile erinevate kontaktide kaudu alates nende vastava otsuse tegemisest 10. juulil ka väljendatud.

"Kinnitame, et Eesti diplomaadid nii Londoni saatkonnas kui pealinnas jätkavad aktiivset suhtlemist selle nimel, et Eesti eneseisolatsiooni kohustusega riikide nimekirjast eemaldataks. Asjaajamise protsessid võtavad riikides erinevalt aega ning meile teadaolevalt on Ühendkuningriigis nimekirja ülevaatamine ka käimas," lisas Krusten.

WHO andmetel on Ühendkuningriigis koroonaviirusesse nakatunute arv 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul 14,2, Eestis on see näitaja 2.

Ühendkuningriigi eneseisolatsiooni kohustuseta riikide nimekirjas on teiste seas Soome ja Leedu, kuid puudub Läti.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!