„Euroopa on praegu stabiilses seisus ja ootab oma järge, kas ja millal teine laine siia jõuab. Aga kindlasti ei tohiks me karta, vaid peaksime ratsionaalselt mõtlema, mida igaüks ise meist saaks teha. Mina ootan küll terviseametilt, et inimestele tuletataks võimalikku ohtu kogu aeg meelde. Jah, meil on siin tore suvi, kuid suverõõmude raames kaob ka ohutaju. Kõige vähem tahame me, et kevadine olukord korduks. Ma väga loodan, et see ei kordu, ent mida rohkem piirid avanevad, seda keerulisemaks asi läheb ning veksleid ei julge siin keegi välja anda. Arvan, et esimene kontrolljoon, mil näeme võimalikke tõusunumbreid, saab olema kahe-kolme nädala pärast,“ hindas Everaus.

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!