Abilinnapea Andrei Novikovi sõnul on Tallinnas kasutusel piletisüsteem, mis võimaldab sõitjatel osta e-pileteid kõigile Eestis väljastatud Ühiskaartidele, QR-pileteid nii nutitelefonidega kui ka internetist ning lisaks e-tunnipileteid kontaktivaba pangakaardiga esiukse juurest olevast validaatorist.

"Piletimüügi lõpetamisega ühistranspordi juhi käest saavad juhid keskenduda oma põhitööle ja püsida paremini sõidugraafikus," rääkis Novikov.

Suurima osa paberpiletite ostjatest moodustavad Novikovi sõnul turistid. "Kuna sel suvel suurel hulgal välisturiste pealinna tõenäoliselt ei tule, on õige aeg katsetada, kui ühissõiduki juht enam pileteid ei müü," märkis ta. Linna külalised saavad paberkandjal QR-pileti osta bussijaamas, sadamaterminalides ja lennujaamas olevatest piletimüügiautomaatidest.

Samuti kinnitas Novikov, et praegu ei ole päevakorras teine pandeemiaaegne soodustus, mille järgi mittetallinlased saaksid tasuta Tallinna ühistranspordis sõita.

Alates 1. juunist on Tallinna ühistransport suvisel töökorraldusel, mistõttu muutusid enamike bussiliinide ning kõigi trammi- ja trollibussiliinide sõiduplaanid.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!