USA president Donald Trump teatas reedel riigi lahkumisest WHO-st. Välisminister Urmas Reinsalu sõnul on Ameerika Ühendriigid esitanud tõsiseid süüdistusi WHO tegematajätmiste kohta, vahendas ERR-i uudisteportaal "Aktuaalset kaamerat".

Reinsalu nõustub, et WHO ei tegutsenud kuigi efektiivselt koroonakriisi ajal viiruse leviku tõkestamisel.

"Kindlasti on ka Eesti riik, kes soovib WHO reformimist, soovib sõltumatut juurdlust, mis tuvastaks probleemid. Kas WHO-d on võimalik reformida ka praegu, veel viiruse leviku ajal või kriisi ajal, see on keerulisem. Enne peame suutma aktuutsed probleemid lahendada," ütles minister.

Ta lisas, et kuna WHO-le puudub praegu alternatiiv rahvusvahelises tervisekoostöös, siis on tähtis, et organisatsioon jätkaks tegutsemist.

"See, mis puudutab Ameerika Ühendriike, siis nad on lubanud, et selle raha, mida nad maksid WHO liikmemaksuks, suunavad teistesse meditsiinitegevustesse. Ma loodan, et see läheb eesmärgipäraselt üle maailma selle viiruse ja muude tervisprobleemide tõkestamiseks," rääkis Reinsalu.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!