Reformierakonna toetus nädalaga praktiliselt ei muutunud, kuid see püsib käesoleva aasta madalaimal tasemel. Keskerakonna toetus liigub jälle kergelt tõusvas trendis, kolme nädalaga on peaministripartei toetus kasvanud 1,9% võrra. EKRE toetus, mis eelmistel nädalatel oli tõusnud aasta kõrgemaile tasemele, langes nüüd nädalaga 1,7%.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 29,8%, Keskerakonda 26,2% ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 16,5% valimisõiguslikest kodanikest.

Esikolmikule järgnevad sotsid (8,3%), Eesti 200 (8,3%) ning Isamaa (5,2%). Koalitsioonierakondi toetab kokku 47,9% ja opositsioonierakondi 38,1% vastajatest.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 28. aprillist 25. maini ning kokku küsitleti 4000 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel viimase nelja nädala koondtulemusele keskendumine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil - telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.