"Peale 14. maid on Eestisse Soomest toodud 10 juhtumit," märkis terviseameti kõneisik Simmo Saar. "Andmed on positiivse analüüsi kuupäeva, mitte Eestisse saabumise kuupäeva järgi."

Lisaks on pärast 14. maid Eestisse välismaalt toodud veel neli juhtu - kolm Rootsist, üks Araabia Ühendemiraatidest.

Tasub meenutada, et nendest riikidest nasmise puhul kehtib Eesti kodanikele karantiininõue ehk isolatsioonis peab olema 14 päeva. Soomest naasmisel ei pea inimene kaks nädalat karantiinis olema. Uued reeglid põhjanaabritega kehtivadki 14. maist ning nüüd on taastatud ka laevaliiklus Helsingi ja Tallinna vahel.

15. maist võib vabalt käia Lätis ja Leedus. Praegustel andmetel sealt ühtegi juhtumit sisse pole toodud.

Eestis on kokku tehtud enam kui 78 000 esmast testi, nendest 1834 ehk 2,3 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Viimase ööpäevaga lisandus kümme juhtumit. Hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 36 inimest, neist 1 on juhitaval hingamisel. Kokku on koroonaviirus Eestis nõudnud 65 inimese elu.

Soomes on koroonajuhtumeid 6628, viimase ööpäevaga lisandus 29. Surnud on 312 inimest.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!