31. maini säilivad ka samas mahus toetus eralasteasutustes käivate laste õppemaksu ja lapsehoiuteenuse kulude katmiseks ning tasuta ühistransporditeenus kõigile Tallinna ühistranspordis reisijatele. Juuni alguseni jagatakse kooliõpilastele kord nädalas ka koolitoidu pakke.

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul kehtivad eriolukorra ajaks Tallinnas kehtestatud soodustused veel maikuu lõpuni, vaatamata sellele, et eriolukord riigis lõppeb 17. mail. „Soodustuste pikendamist peame vajalikuks, sest paljud lapsevanemad ei ole saanud viimased paar kuud tööl käia ja on majandusraskustes. Tasuta ühistransport võimaldab vältida piletiostude ja kontrollimisega seotud inimeste vahelisi kontakte,“ ütles Kõlvart.

Niisamuti jätkub Tallinna koolides distantsõppe ajal õpilastele toidupakkide jagamine, mille käigus järgitakse viiruskaitse reegleid ja hajutatakse pakkidele järele tulemise aega. Toidupakke jagatakse kooliaasta lõpuni kord nädalas kolmapäeviti, viimase paki saavad õpilased koolidest kätte 3. juunil. Toidupakke saanud õpilaste arv on püsinud viimasel paaril nädalal 20 000 juures.

Tallinna linn on alustanud ettevalmistusi eriolukorrast väljumiseks. Kolmapäeval kinnitas linnavalitsus eriolukorrast väljumise kava, mille järgi leevendab Tallinn piiranguid järk-järgult kolmes etapis. Piirangute leevendamisega alustatakse esmaspäeval, 11. mail esmalt õuetegevuste osas. 18. mail lisanduvad leevendused vahetult isikutevahelistele teenustele ja tegevustele ning 1. juunist taastab linn eakatele suunatud huvitegevused.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!