Täpsustus kell 14. Esialgu planeeritud 151st testitavast võeti proovid siiski 146-lt, kuna viis inimest ei viibinud kohal. Neilt võetakse testid hiljem.

Laustestimine näitas eile õhtuse info kohaselt kõigile negatiivseid tulemusi, ütles terviseameti pressiesindaja Eike Kingsepp täna hommikul. "Aga kaks testi läks kordamisele. Ootame tulemusi," ütles Kingsepp.

Pärastlõunal selgus, et 151 testitavast võeti proovid 146-lt, kuna viis inimest polnud kohal. Neilt võetakse testid hiljem. Kingsepp täpsustas veel, et 146 testist kolme puhul pole veel tulemust saadud.

Pärnu linnale kuuluvasse Tammiste hooldekodus tuvastati ulatuslikum viiruselevik sel nädalal, kui esmaspäeval viidi haiglasse üks hoolealune. Teisipäeval viidi haiglasse ka teine ning seejärel korraldati hooldekodu ühes majas neljast testimine. 28 testitavast osutus positiivseks veel 13 hoolealust ja 4 töötajat.

Varasemast oli Tammiste hooldekodus tuvastatud veel üks koroonapositiivne, kes arvatavasti tõigi viiruse hooldekodusse sisse. Saanud oli ta selle Pärnu haiglast. Sellest saab lähemalt lugeda siit.

Kui nüüd oli selge, et 20 hooldekoduga seotud inimest olid andnud positiivse proovi, otsustati kolmapäeval, et tuleb läbi viia laustestimine. Selleks plaaniti eile võtta koroonaproovid 151 inimeselt, sealhulgas 103 hoolealust ja 48 töötajat.

Tammiste hooldekodus on neli maja - London, Brüssel, Pariis ja Tiel. Koroonaviiruse ulatuslik levik oli just Tielis. Eilses laustestimises võeti luubi alla ülejäänud kolme maja elanikud.

Tammistes viidi laustestimine läbi ka 31. märtsil, kui testiti 201 inimest. Toona tuli positiivne proov vaid ühel hoolealusel, kuid kohe kahtlustati tema puhul valepositiivset. Kordustest näitaski negatiivset tulemust.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!