Härma kinnitusel on laste seas rohkem asümptomaatilisi ja laste haigestumine COVID-19 haigusesse on võrdlemisi madal. Paljudes teistes Euroopa riikides on see Eestist küll märksa kõrgem, kuid üldarvust siiski suhteliselt madal.

"Lapsed põevad kergemalt, neil tekivad kergemad sümptomid ja nad põevad selle haiguse kiiremini läbi," rääkis Härma. Ta lisas, et praegu arvatakse, et lastelt haigus edasi kanduda ei taha. "Lapsed ei ole kollete tekke alguseks. Enamasti nakatuvad lapsed niimoodi, et pere sees on kolle, kus on eelnevalt nakatunud täiskasvanud ja seejärel lapsed."

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!