"Koroonaviirust ei pea kartma," ütles Laane intervjuus, vastates küsimusele, kuidas peaks Saaremaa rahvas viirusehirmuga toime tulema ja edasi elama. "Mida rohkem me viiruse kohta teame, seda vähem hirmu see tekitab. Meil on vaja teada nakatumise ulatust kogukonnas, sellele saab vastuse antikehade testimisega, mida me ootame."

Meedik juhtis tähelepanu vitamiinide, tervisliku kehakaalu ja korraliku une olulisusele viirusega võitlemise juures.

"Me ei tohi ära unustada vitamiine, mineraalaineid, kasulikke rasvhappeid, üldist kaitset viirushaiguste vastu. Siin on omal kohal vitamiin C. Samuti on olulised vitamiin E, foolhape, mida on saarlastel vähe, vitamiin B12 ja teised B-grupi vitamiinid ja atsetüültsüsteiin."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!