Küll aga tõdeb peapiiskop, et paastuajale sattunud eriolukord on toonud kaasa üksajagu muutusi.

Vaimulikud ei saa läbi viia muid talitusi peale matuste ja ka siis tuleb järgida rangeid juhendeid. Ühel juhul hoidis kalmistul lahkunut ära saatnud kümmekonnal matuselistel silma peal politseipatrull.

See aeg, mil leinajatel oli keeruline mõista, miks tuleb kindlasti vältida füüsilist kontakti ning matuseliste hulka hoida võimalikult väikesena, jääb siiski pigem eriolukorra algusaega.

Ükski EELK vaimulik Viilma teada viirusse haigestunud ei ole, kuid see ei anna tema kinnitusel põhjust muretuseks, pigem tuleb olla jätkuvalt ettevaatlik.

“See on eriskummaline paastuaeg,” tõdeb peapiiskop, lisades, et vähemalt on telefonid saanud tagasi oma funktsionaalsuse — neid kasutatakse taas helistamiseks. Ja kõnesid on palju.

Mis kirikus praegu veel teemadeks ja kuidas sellistes oludes kirikuaasta suurimatele pühadele vastu minnakse, sellest lähemalt saates.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!