Rahandusminister Martin Helme (EKRE) on öelnud, et kindlasti ei tohiks praeguses majanduslikus olukorras kärpima hakata, vahendab ERR Uudised.

Seeder sellega ei nõustu. "See, kui me suudame avalikus sektoris teatud raha kokku hoida, siis selle me saame otse suunata erasektori toetuseks või tervishoiusektorisse või sotsiaalabi vahenditesse," ütles ta.

Seederi sõnul ei ole tegemist konfliktiga EKRE ja Isamaa vahel, vaid maailmavaateliste erinevustega ja erinev vaade kriisi lahendamisele on kahe erakonna põhimõtteline erinevus.

"Me ei saa täna kahte maailma Eestis paralleelselt üles ehitada. Erasektor, mis tõmbab koomale, mis kärbib, alandab palkasid, koondab ja avalik sektor, kus me mitte midagi ei kärbi, maksame preemiaid ja kulutame juurde," sõnas Seeder.

Seederi sõnul on valitsus otsustanud teise kvartali jooksul tulla välja kärbete ettepanekutega. "See on juba otsustatud, et valitsus hakkab kindlasti kärpima."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!