Välihaigla püstitatakse Kuresaare haigla kõrvale. Haiglas hakkab olema kuni 20 intensiivravi voodikohta ja 40 üldpalati voodikohta telkides. Haigla hakkab toimima Kuressaare haigla osana ja selle personali praegu komplekteeritakse.

Konteinerhaiglas saab kontrollida õhuniiskust, temperatuuri, õhuvahetust ja puhtust. Samuti on konteinerites võimalus toota nii elektrit kui meditsiinilist hapnikku, mis muudab kompleksi vajadusel autonoomseks. Lisaks kulub konteinerhaigla sisustamiseks oluliselt vähem aega.

Meditsiinimoodulid on transpordiasendis tavalise merekonteineri mõõtudes ja neid saab liigutamist konteinertranspordi põhimõttel nii maal, merel kui õhus. Erinevad moodulid ühendatakse paigaldamisel tekstiilist koridoride abil.

Triaaži- ja ooteala on lahendatud õhusurve abil püstitatava kaartelgi põhimõttel.

Kaitseväe konteiner-välihaigla ümbersuunamise või tegevuse lõpetamise otsustab Terviseamet läbi hädaolukorra meditsiinijuhi.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!