"Meie poole on pöördunud mitmed lasnamäelased, kes veedavad iga päev aega kodus olles ja kes oma koduaknast märkavad, kui mõne mänguväljaku piirdeaiad või keelavad lindid on lõhutud. Lasnamäel on alla 100 mänguväljakut, mida peame kinnisena hoidma koroonaviiruse leviku tõkestamiseks. Oleksime tänulikud, kui linnaosa elanikud saaksid tulla meile appi, et jälgida ega mõni lint pole katki tehtud või aed pikali lükatud," ütles Lasnamäe linnaosa vanem Vladimir Svet.

Möödunud nädalal sulges linnaosavalitsus Lasnamäel kõik mängu-, spordi- ja koerteväljakud. See on vajalik koroonaviiruse edasise leviku tõkestamiseks.

Lasnamäelased, kelle koduaknast avaneb ülevaade avalikule mänguväljakule ja kes soovivad anda oma panust, saavad end registreerida vabatahtlikuks, kes aitavad jälgida, kas nende kodu juures olev väljak on suletud ning teavitada sealsetest probleemidest. Selleks tuleb täita ankeet, mille leiab SIIT.

Kõikide ankeedi täitnud inimestega võetakse lähipäevil ühendust ja antakse täpsed juhised.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!