Kallas rääkis "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et valla kriisikomisjon on juba nädalaid teinud ettevalmistusi selleks, et ohvrite arv suure tõenäosusega kasvab.

"Kahjuks peab ütlema, et oleme ka selles osas juba nädalaid ettevalmistusi teinud nii palju, kui selliseks asjaks üldse saab ettevalmistusi teha. Aga see pilt, mis tuleb läbi meedia - tuli Hiinast, nüüd tuleb Hispaaniast, Prantsusmaalt, Itaaliast -, on pilt, mis on meid ettevalmistanud nii palju, kui seda üldse on võimalik teha," rääkis Kallas.

"Aga tõesti, nii psühholoogilise abiga, erinevate toimingutega, mis on vaja sellistel puhkudel teha - kõige sellega on kriisistaap juba pikalt tegelenud ja oleme nii valmis, kui selliseks asjaks saab valmis olla," lisas ta.

Ööl vastu pühapäeva suri Saaremaal Valsi hooldekodus Covid-19 positiivse proovi andnud 90-aastane kaasuvate haigustega mees.

Saaremaa Valsi hooldekodus testiti koroonaviiruse suhtes 18 töötajat ja 78 hoolealust, positiivse proovi andsid kolm ühel korrusel asunud hoolealust. Kuressaare Haigla hooldekodus testiti 48 elanikku, kellest kaks olid positiivsed. Töötajate koroonatestide tulemused veel selguvad.
Kolmanda kohaliku hooldekodu - Südamekodu - testimisel tuvastati viirus 22 hooldekodu elanikul ja kolmel töötajal.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!