Politsei-ja piirivalveameti peadirektori asetäitja Janne Pikma rääkis, et kuna tegemist oli kahe esimese juhtumiga politseis üldse, oli ameti huvi saada võimalikult selge ettekujutus, kuidas viirus sellises kollektiivis levib. Võimalik on välja joonistada, kes on kellega kokku puutunud või viiruse pindade pealt ruumis saanud. “Kuna meil on eesliini ressurss hästi kriitiline, on meil vaja oma inimesi eriti hoida ja vaadata, et nad nakkust edasi ei kannaks - nad puutuvad kokku ka ju inimestega väljaspool kollektiivi,” juhatas Pikma sisse edasised sammud.

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!