"Koduses majapidamises ja ettevõtluses on üks suuremaid kulusid elekter, soojamajandus ning kulu transpordile. Seega peaksime üle vaatama gaasi-, elektri- ja kütuseaktsiisid ja kaaluma nende langetamist,” ütles Kokk. Et hoida ära koondamisi, tuleks tema sõnul mõelda ka riigipoolselt pikaajalist laenude refinatseerimist ning maksupuhkust. "Riiklike maksude edasilükkamine või nende ajatamine pikema perioodile aitavad ootamatus olukorras tekkinud kulusid märkimisväärselt kokku hoida,“ ütles Kokk.

Koka sõnul arutatakse ka töötukassa tagavarade kasutamise võimaluste üle ning vajalike toetusmeetmed ettevõtetele, keda on viirusepuhang mõjutanud kõige enam, näiteks turismi- ja transpordisektor.

Üle tuleb tema sõnul vaadata ka järgmiste aastate riigipoolsed investeeringud ja projektid. “Kui meil õnnestub need ette poole liigutada ja suur osa neist alustada juba sel aastal, annab see teatud sektoritele täiendavad vahendid kriisiolukorras toimetulekuks,“ ütles ta.

"Eelpool mainitud meetmetega hoiame Eesti majanduse usaldusväärsena ja reageerimisvõimelisena. Samuti aitavad need Eesti inimestel säilitada keerulistel aegadel senise elatustaseme,“ lisas Kokk.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!