Eriolukord ei ole praegu seadnud piire söögikohtadele ning seetõttu leiab ka korraldustiim, et restoranide nädala ära jätmine pole vajalik.

“Kui klient soovib oma külastusest loobuda, siis vastavalt reeglitele reserveeringute eest raha ei tagastata,” ütlesid nad. Loobumise korral on võimalus vautšer edasi kinkida.

“Tallinna restoranide nädalal ei korraldata toitlustusasutustes eraldi üritusi, mis soosiksid kogunemisi, vaid tegeletakse restorani põhitööga ehk söögi ja joogi serveerimisega külastajatele. Eriolukorra piirangud ei puuduta toitlustusasutuste tavapärast tööd,” sõnas riigikantselei strateegilise kommunikatsiooni nõunik Jürgen Klemm.

Nädalasest üritusest osavõtvaid restorane on kokku 75. Kuidas tagavad restoranid turvalisuse, et inimesed üksteise tervist ohtu ei seaks? Lore Bistroo Facebooki lehel on kirjas, et nad asetavad külalised teineteisest eemale istuma, lubades jälgida korralikult kõiki ette antud soovitusi.

Jaapani restoran Kampai on samuti kirjutanud, et on tähelepanelikud ning arvestavad ohutusnõuetega. “Me oleme alati hügieeninõudeid äärmiselt kõrgel kohal hoidnud ning see ei muutu kunagi,” kirjutasid nad oma Facebooki lehel.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!