Alates laupäeva hommikust on kordades kasvanud numbrile 1220 helistajate arv, kusjuures paljud inimeste küsimused ja mured on elukorralduslikku või mingit muud, otseselt tervisega mitte seotud, laadi.

"Me väga palume helistada ainult tervisemuredega, et kõik abivajajad saaksid esimesel võimalusel vajalikku nõu. Nii meie nõustajate kui kogu tervishoiusektori töökoormus on suur ja see ainult kasvab, mistõttu on kõigi Eesti inimeste tervist silmas pidades väga oluline lasta tervishoiutöötajatel teha oma tööd," teatas nõuandeliin.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!