Eesti suursaadik Roomas Celia Kuningas-Saagpakk: "Me ei tegele ennustamisega. Aus vastus on, et keegi ei oska täna öelda, mida toob lähinädal või nädalad. Peab pidevalt jälgima kohalike võimude soovitusi ja uusi reegleid. Anname parima, et riigi ja regioonide kehtestatud reeglitest oma kodanikele adekvaatne ülevaade anda. Lihtne see ei ole, sest uusi nõudeid tuleb pidevalt. Üleriigilised soovitused ja reeglid, mis kõikjal kehtivad on järgmised: jälgida hügieeninõudeid, hoida avalikes kohtades teistest inimestest ühe meetri distantsi.
Huvitav on see, kuidas itaallased uute reeglitega kohanevad. Eestlaste jaoks ei ole ilma kallistusteta tervitamine suur väljakutse, aga itaallased peavad enda käitumisharjumusi tõesti muutma ja nad on seda teinud. Vallatumad tervitavad teineteist välja sirutatud pöiapuudutusega, millest on kujunemas uus mood. Päris tühjaks ei ole Rooma restoranid jäänud, aga külastajaid on neis kindlasti vähem kui tavaliselt."

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!