Terviseamet saatis juba jaanuaris perearstidele laiali juhendi juhuks, kui vastuvõtule peaks tulema viirushaiguse kahtlusega patsient. "Vastuvõtul järgitakse standardseid ettevaatusabinõusid ja kasutatakse isikukaitsevahendeid (FFP2 või kõrgema kaitseefektiivsusega respiraator, kaitsekittel ja kaitsekindad)," seisab juhendis.

Tänases Eestis ei ole see paljudel perearstidel aga võimalik, sest nagu Delfi on varasemalt kirjutanud, on maskide järele nii poodides kui hulgimüüjate hulgas nõudlus viimastel kuudel oluliselt suurenenud. Lausa nõnda palju, et ka hulgimüüjatel on raskusi, kuidas varusid täiendada.

Terviseameti poole pöördus üks perearst: "Kust me saame selliseid asju osta? Proovisin erinevatest kohtadest tellida, aga kõik firmad ütlevad, et on otsas," jagas perearst oma kogemust.

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!