"Värvid mu maailmas tuhmusid järsult," kirjutab Leemetsa meenutades Jaanus Nurmoja. Põhjust kurvastamiseks on teistelgi - konkreetsuse ja hinnatud nõuannete poolest tuntud poliitiku lahkumine tekitab nukrust paljudes.

Järgnevalt saab lugeda, mida on Eesti ühiskondlikel tegelastel Leemetsale tagantjärele öelda.

Jüri Ratas, peaminister:
Täna õhtu tõi ääretult kurva uudise, et meie hulgast on lahkunud väärikas poliitik Ants Leemets.

Ta teenis Eesti riiki maavanema, regionaalministri ja Riigikogu liikmena ning oli mitmekordne Tallinna abilinnapea ja pikaaegne volikogu liige. Samuti panustas ta aastaid meie kultuuriellu Virumaa Muuseumite juhina ning näitas ühiskondlikku aktiivsust Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidus.

Mina jään Antsu alati mäletama põhimõttekindla, südamliku, sõbraliku ja konkreetse ametikaaslasena. Avaldan südamest kaastunnet Antsu perele, lähedastele ning kõigile, kellel oli au temaga kokku puutuda.

Jää jumalaga!
Kaja Kallas, Reformierakonna esimees ja riigikogu liige
Väga kurb uudis. Veel eelmine nädal helistas Ants, et anda nõuandeid. Alati pühendunud, mitte kunagi kurtev, kuigi oli raske.

Sügav kaastunne omastele.
Jürgen Ligi, riigikogu liige:
"Puhka rahus!" on Antsu puhul teistsugune. Ta läks teisiti.

Juba ammu pidi tal olema väga raske endaga, aga ta muretses teiste ja selle pärast, mis tuleb pärast. Küsis, pidas nõu, julgustas, tahtis justkui ära rääkida ja rahu saada. Viimasel ajal alati, aga ikka konkreetselt ja täpselt.

Just konkreetsena jäi ta meelde esimeselt jutuajamiselt veerand sajandi eest, tookord minister, mina poisike. Siis kõlas see järsult, hiljem alati toetavalt. Mis viimasel ajal näha oli, ei käinud kokku sellega, mida talt kuulis. Nii tuli see järsku.

Kaastunne omastele.
Taavi Aas, majandus- ja taristuminister:
Ants Leemets oli volikogu saadik, kes minult kõigi aastate jooksul enim küsimusi küsis.

Vahel läksime vastastikku teravaks. Aga enamasti oli meil asine dialoog. Tahtsin teda oma viimases kõnes linnapeana tänada, aga unustasin. Kahju, sest enam ei saagi.

Puhka rahus, hea oponent Ants.
Urmas Paet, Euroopa Parlamendi liige:
Ants Leemets on surnud.

Sügav kaastunne Antsu lähedastele.

Aitäh, Ants, toreda ja hea koostöö ning toetuse eest.
Jaanus Nurmoja, vabakutseline ajakirjanik ja koorijuht:
Lemmu on läinud.

Uskumatu. Kahju. Rahu sulle.

Värvid mu maailmas tuhmusid järsult.
Vilja Toomast, riigikogu liige:
Hea Ants!

Liiga vara. Valus!

Kui viimati nägime, olid sul veel plaanid ja tahe neid ellu viia. Kuid siiski, sa kallistasid "head aega" öeldes, justkui teistmoodi hüvasti jättes.

Jääme sind igatsema ja sinu sõbralikest nõuannetest puudust tundma.

Kaastunne lähedastele! Puhka rahus!
Kristen Michal, riigikogu liige:
Kurb hetk.

Lahkunud on sõber, teekaaslane ja kolleeg, Ants Leemets.

Ants oli raskest seisust hoolimata lõpuni pea püsti, talle omaselt ei teinud ta allahindlust teistele ega endale. Volikogus küsis hea pinginaaber viimased küsimused vaid pisut rohkem kui nädal tagasi.

Rahu Sulle ja aitäh, et olid meiega!