Robert Sarve hinnangut maksab uskuda - just tema esindas Marika Korolevi võitluses laimavate netikommentaatorite vastu, tema esindab ka Brigitte Susanne Hunti samalaadses kaasuses.

"Jah, oleks," vastab Sarv küsimusele, kas Jakko Väli internetti postitatud lause (Taha panna ei taha, suhu võtta ei soovi) annab rõveduse sihtmärgiks olnud Evelyn Sepale alust kohtusse pöörduda. "Igaks juhuks: see nõuab täpsemat analüüsi, kui pannkoogihommiku kõrvalt kiire lugemine," lisab Sarv siiski.

"Kui tegemist pole Jakko ja Evelyni vahelise avaliku huumoriga, siis ületab see hea maitse piiri. Kui vaadata kommentaari kõrvalseisja pilgu läbi (näiteks mõni teine naisterahvas), siis on öeldu suunatud Evelynile isiklikult haiget tegemisele ning solvamisele ehk õiguskeeles õigusvastaselt moraalse kahju tekitamisele, mitte Evelyni mõtete kritiseerimisele," täpsustab Sarv. "Seda kinnitab ka fakt, kuidas teised inimesed postitusele reageerisid: näiteks vabandas Peeter Ernits Evelyn Sepa ees. Ehk ka teised tajusid seda negatiivsena."

Au teotamisest hoidumise nõue on kirjas muu hulgas Eesti põhiseaduses. Au on inimväärikuse osa. Inimväärikuse austamine on meie põhiseaduse ja riigikorralduse aluspõhimõtted. Neil väärtustel on sügav eetilis-sotsiaalne tähendus, mistõttu vajavad need ka õiguslikku kaitset. Põhiseaduse kõrval reguleerib au toetamisest hoidumist võlaõigusseadus, täpsemalt § 1046 ja § 1047.

Au ja hea nimi on mittemateriaalsed kategooriad. Seega tuleb kõigepealt kõne alla moraalse kahju ehk ebameeldivuste, häirituse, kannatuste, üleelamiste, stressi jmt tuvastamine, hindamine ja kompenseerimine. Kompenseerimine võib toimuda põhiliselt kahel viisil: rahalise hüvitisena ja/või teoga, s.o avaliku vabandamise ning au ja head nime teotava informatsiooni avaliku tagasivõtmise või kummutamisega. Rahaline kompensatsioon on kokkuleppeline või kohtu määrata, kui pooled ei jõua kokkuleppele.

Mäletatavasti algas skandaal eile õhtul, kui Evelyn Sepp kommenteeris EKRE liikme Peeter Ernitsa postitust: "Jakko Väli siin teeb karjääri ja tal on Peetrile nii mõndagi öelda. Ootame huviga." Ernitsa ja Väli vahel oli mullu konflikt, kui Ernits väitis, et Väli käis end 4000 euro eest valimisnimekirjadesse pakkumas.

Väli vastas Sepale Ernitsa seinal (muutmata kujul): "Evelyn sa pead kurvastuma. Keegi sulle enam taha panna ei taha ja me klatime Peetriga ise." Hiljem muutis Väli enda kommentaari ning seal seisis reedeõhtuse seisuga: "Evelyn sa pead kurvastuma. Keegi sulle enam taha panna ei taha, suhu võtta ei soovi ja me klatime Peetriga ise."

Täna hommikuks oli Jakko Väli taas internetti külastanud ning postitanud Facebooki vabanduse: "Vabandan kõigi ees selle jõhkra väljaütlemise pärast Evelyn Sepale! Oleksin pidanud seda tegema kuidagi elegantsemalt... My bad."

Minister Kert Kingo teatas täna ennelõunal, et ei võta siiski Jakko Väli nõunikuks tööle.