Delfi kõnele vastates ei ole Eve Miljand veel Jakko Väli lausungiga (keegi sulle enam taha panna ei taha, suhu võtta ei soovi) tuttav. Poliitk Evelyn Sepa kohta sotsiaalmeedias lendu lastud lauset kuuldes jääb Miljand paariks hetkeks sõnatuks. "Ei, ei ole kohane," vastab ta end kogudes, "pereväärtuste eest seisjana - selliseid asju lihtsalt ei õelda." Eve Miljand kuulub ka EKRE juhatusse.

Esialgu pole selge, kas ja kuidas ootamatu seksuaalse tooniga interneti-raevu purse Jakko Väli edasist EKRE-karjääri ja minister Kert Kingo juurde tööle asumist mõjutab.

Mäletatavasti algas skandaal eile õhtul, kui Evelyn Sepp kommenteeris EKRE liikme Peeter Ernitsa postitust: "Jakko Väli siin teeb karjääri ja tal on Peetrile nii mõndagi öelda. Ootame huviga." Ernitsa ja Väli vahel oli mullu konflikt, kui Ernits väitis, et Väli käis end 4000 euro eest valimisnimekirjadesse pakkumas.

Väli vastas Sepale Ernitsa seinal(muutmata kujul): "Evelyn sa pead kurvastuma. Keegi sulle enam taha panna ei taha ja me klatime Peetriga ise." Hiljem muutis Väli enda kommentaari ning seal seisis reedeõhtuse seisuga: "Evelyn sa pead kurvastuma. Keegi sulle enam taha panna ei taha, suhu võtta ei soovi ja me klatime Peetriga ise."

Täna hommikuks oli Jakko Väli taas internetti külastanud ning postitanud Facebooki vabanduse: "Vabandan kõigi ees selle jõhkra väljaütlemise pärast Evelin Sepale! Oleksin pidanud seda tegema kuidagi elegantsemalt... My bad."