Tallinna jaoskondades on valimas käinud 5060 ja Tartus 2284 inimest. Kõige aktiivsem on olnud hääletamine Tallinnas Solarise keskuses asuvas jaoskonnas, kus on hääletanud 963 inimest.

Viis aastat tagasi peetud Euroopa Parlamendi valimistel oli samal ajal maakonnakeskustes hääletanud 6485 inimest ning e-hääli oli antud kella 20-se seisuga 29 623.

Välismaal on paberhääletamine lõppenud. Esialgsetel andmetel käis esindustes 680 valijat, kõige enam oli neid Helsingis (192), Brüsselis (121) ja Stockholmis (54).

Eestis on maakonnakeskustes võimalik hääletada 19. mai kella 20-ni sõltumata valija registrijärgsest elukohast. Elektrooniliselt saab hääletada aadressil www.valimised.ee ööpäevaringselt kuni 22. mai kella 18-ni. Soovi korral võib interneti teel antud häält muuta, hääletades nimetatud ajavahemikul uuesti elektrooniliselt või eelhääletamise päevadel valimisjaoskonnas. Valimispäeval, 26. mail häält muuta ei saa.

Eelhääletamine kõigis 444 valimisjaoskonnas toimub 20.-22. maini. Igas omavalitsuses on vähemalt üks jaoskond, mis väljaspool elukohta hääletamist korraldab. Valimispäeval saab hääletada ainult oma elukohajärgses valimisjaoskonnas.

Valima minnes tuleb kaasa võtta fotoga isikut tõendav dokument, näiteks ID-kaart, pass või juhiluba. Valijakaarti kaasa võtma ei pea.

Euroopa Parlamendi valimistel saavad hääletada Eesti kodanikud ja siin alaliselt elavad ning hääletamiseks soovi avaldanud teiste Euroopa Liidu riikide kodanikud. Üle kogu Eesti on üks ringkond, mis tähendab, et valida saab kõigi 66 kandidaadi vahel.