Ühiskonnauuringute Instituudi igas küsitluses palutakse vastajatel öelda lisaks muudele küsimustele oma erakondlik eelistus. Lõppeva aasta viimane küsitlus viidi läbi 13.-19. detsembrini ning see on ühtlasi ka aasta viimane küsitlus Eestis, mis annab ülevaate erakondade toetusest. Kuna 2017. aasta viimane küsitlus viidi läbi 18.-27. detsembrini, siis on võimalik võrrelda, kuidas erinevad erakondade positsioonid täpselt aastataguse ajaga. Kokku on aasta jooksul tellitud 12 sarnast küsitlust.


Infogram

Sarnaselt teiste detsembris avaldatud küsitluste tulemustega juhib populaarsuse edetabelit Keskerakond (25%), kellele järgnevad Reformierakond (22%) ja EKRE (21%). Kusjuures EKRE jääb Reformierakonnast maha ühe protsendi võrra, ehk toetus kahele erakonnale on praktiliselt võrdne. Neljandal kohal on SDE (12%) ning viiendal Isamaa (8%). Valimiskünnise ületab veel Eesti 200 (6%).

Kui võrrelda viimaseid reitinguid tulemustega aasta tagasi tehtud küsitlusest, siis on toetust aastaga enim kaotanud Reformierakond (-7%) ning kasvatanud EKRE (4%). Kasvanud on toetus veel Isamaal (3%) ja Keskerakonnal (2%) ning langenud SDE-l (-2%). Märkimist väärib veel see, et aasta jooksul on Vabaerakonna toetus olnud püsivalt allpool valimiskünnist, samas valimiskünnist ületavate erakondade hulka on tõusnud Eesti 200.