Savisaar sõnas, et alkoholipoliitika eesmärk on eelkõige tervisekahjude vähendamine ning aktsiis on selleks vaid üks hoob. "Kindlasti oleks avaldatud uuring võinud olla rõõmustavam, kuid vastutustundlik alkoholipoliitika pole ainult aktsiis, mille osas on tänaseks vastu võetud otsus, et see ei tõuse. See hõlmab ka alkoholi kättesaadavuse ja reklaamimise piiramist ning nende küsimustega tegeletakse samuti," selgitas Savisaar.

Ta lisas, et Reformierakond, kes on aastaid kaitsnud just lahja alkoholi turgu, näeb konjunktuuriinstituudi numbrites poliitilist võitu, kuid unustab, et just nende valitsemise ajal 2015. ja 2016. aastal sai piirikaubandus tõeliselt alguse ning kerkisid piiriäärsed alkoholipoed. "Ette joonistatud aktsiisitõusudest hüpati nimetatud aastatel tänaste kriitikute valitsemise ajal sujuvalt üle, et riigikassasse rohkem raha saada, kuid täna on reformierakondlased selle kõik muidugi unustanud," tõdes Savisaar.

Ka on Savisaare sõnul vale Kristen Michali väide, et Lätti läinud aktsiisitulust saanuks ehitada mitu ERMi. "See on muidugi täiesti jabur väide ja Exceli-erakonnana võiks vähemalt prognoositaval ja tegelikul laekumisel teha vahet. Vale kordamine ei muuda seda tõeks ning on väga kahju, et niivõrd olulises teemas, nagu seda on alkoholipoliitika, valetab Kristen Michal silmagi pilgutamata," rõhutas Savisaar, kelle sõnul tasuti varusid arvestades alkoholiaktsiisi 2017. aastal tarbitud koguste eest 3,2 protsenti rohkem võrreldes aasta varasemaga.

Ta lisas, et õige ei ole olnud ka varasem riigi poliitika, kus Reformierakonna lobitöö tõttu on lahja alkoholi aktsiis olnud kange alkoholi aktsiisist madalam. "Noored teevad alkoholiga tihtipeale tutvust just lahjasid, erinevates värvides ja maitsetes jooke manustades ning selle koha pealt on valitsuse eesmärk panna kangete ja lahjade alkohoolsete jookide hinnad edaspidi liikuma samas tempos olnud kahtlemata õige," ütles Savisaar.