Kaheksa Rootsi hävituslennukit Saab JAS 39 Gripen teevad täna päevasel ajal tutvumislende Tallinna lennujaama ning Lääne-Eesti saarte piirkonnas ja sealhulgas lendavad üle Tallinna kesklinna, Kuressaare ja Kärdla. Lennukid lendavad neljastes formatsioonides.

Kuni 31. maini paiknevad koos lennukitega Ämaris ligi sada Rootsi õhuväelast ja kaheksa hävituslennukit JAS 39 Gripen. Lennud toimuvad ööpäevaringselt ja õppuse õhulahingud peetakse Rootsi õhuruumis, kuid hävitajaid võib näha lendamas ka Eesti taevas. Rootsi õhuväelased harjutavad õppusel koos partneritega erinevate õhuoperatsioonide läbi viimist.

Saab JAS 39 Gripen on sõltuvalt variandist ühe- või kahekohaline universaalne hävituslennuk ning Rootsi õhuväes kasutusel 1993. aastast. Gripen-tüüpi lennukeid kasutavad NATO riikidest praegu Ungari ja Tšehhi, kuid soetamise vastu on huvi üles näidanud mitmed teisedki.

AFX18 õppusest võtab osa kuni 3500 vormikandjat ning kaasatud on kõik Rootsi kaitseväe väeliigid. Välisriikidest osalevad lisaks Eestile veel Soome, Prantsusmaa ning Hispaania.