"Kõik, kes Tallinna linnalt mõne projekti jaoks raha saavad, on selle raha kasutamise osas aruandekohuslased," sõnas Aas.

"Eeldasime algusest peale, et projekti vedaja muretseb vajalikud load protsessi käigus. Ebaseaduslikku tegevust linn tolereerida ei saa, olgu selle taga kui tahes head kavatsused. Eelarves eraldatakse raha alati ette, kõikidele projektidele ja objektidele. Seejärel algab projekteerimine ja alles siis erinevate lubade taotlemine," selgitas Aas sotsiaalmeedias.

Linnahalli juhtumi puhul oli linn Aasa sõnul enne tutvunud ideega ja neile meeldis mõte katta Eesti eesistumise ajaks kultuurikatla kõrval olev täissoditud Linnahall supergraafikaga.

"Arvestasime sellega, et linnahall läheb rekonstrueerimisele ja ka seinad tuleb selle käigus taastada. Seega ei saa linnahalli katmist joonistustega võrrelda muu muinsuskaitse aluse objektiga. Osutan siinkohal hoone autori Raine Karbi hinnangule, et osa välisfassaadist vajab nagunii väljavahetamist," sõnas Aas.

Selle aasta lisaeelarves oli Aasa sõnul rahaeralduse tegemisel selgelt kirjas, millele raha eraldatakse.

"Mis puutub sellesse, kas raha küsitakse tagasi, siis nii palju, kui minule teada, on kunstigümnaasium, kellele raha eraldati, soetanud selle eest värvid. Kui projekti lõpuni ei viida, saab gümnaasium pärast eelarves paranduse tegemist neid värve kasutada muudeks projektideks," lisas Aas.

Delfi kirjutas eile, et keskerakondlase Märt Sultsi sõnul tuli linnahalli seinamaalinguks vajaminev raha asjaosaliste taskutest. Taavi Aasa nõunik Priit Simson aga ütleb, et Tallinna Linnavolikogu eraldas projekti jaoks 15 000 eurot.

Küsimusele, kui palju on seni seinamaalingu tegemiseks raha kulunud, Märt Sults ei vasta. "Kõige suurem kulutus on inimeste vaba aeg ja tahe," ütleb ta. Sults väidab, et raha tuli nende enda taskust. "Ühendasime sõpruskonnas - Märts Sults, Pirados Studios, Pirados Brand - jõud ja kokkuvõttes ei ole tegu nii suure summaga," lisas Sults.

Tallinna abilinnapea Taavi Aasa nõunik Priit Simson aga ütleb, et ka Tallinna linn eraldas projekti jaoks raha. Lisaks Piradose kunstnikutele värvisid linnahalli fassaadi ka Tallinna kunstigümnaasiumi õpilased. "Tallinna Linnavolikogu on toetanud Tallinna kunstigümnaasiumi noorte graafilise disaini projekti Tallinna linnahalli juures," kommenteeris olukorda Simson. "Volikogu tegi projekti jaoks eraldise tänavusest lisaeelarvest, eeldusel muidugi, et kõik vajalikud load töödeks saadakse,"lisas Simson, kelle sõnul toetati projekti 15 000 euroga.

Muinsuskaitse eksperte koondav ICOMOS Eesti esimehe Riina Alatalu sõnul on Märt Sultsi eestvedamisel tehtud maalingute näol tegemist kooskõlastamata omavoli ja muinsuskaitseameti ning Tallinna linnaplaneerimise ameti muinsuskaitse osakonna spetsialistide seisukoha eiramisega.

"Käimasolev värvimine ning ka hilisem puhastamine kahjustab mälestist," kirjeldas Alatalu. "On mõtlemapanev, et olukorras, kus mitte ainult linnahalli, vaid ka teiste mälestiste kordategemiseks napib Eestis vahendeid, kulutatakse energiat, raha ja materjale linnahalli kui mälestise rikkumiseks."