Ettepaneku nimetada Yana Toom Põhja-Tallinna esinumbriks tegi erakonna esimees Jüri Ratas. Ta sõnas, et Yana Toom on kõige tugevam kandidaat vedamaks Keskerakonna nimekirja Põhja-Tallinna linnaosas. „Endise ajakirjaniku ja tundliku sotsiaalse närviga poliitikuna on ta hästi kursis inimeste igapäevamuredega ning oskab neile ka lahendusi pakkuda. Yana Toom on seisnud Eestimaa elanike heaolu eest Tallinna abilinnapeana, riigikogu liikme ning Euroopa Parlamendi saadikuna. Oma pühendunud töö tulemusena on ta pälvinud rahva väga kõrge toetuse,“ tunnustas Keskerakonna esimees.

Yana Toom sõnas, et andis nõusoleku kandideerida Põhja-Tallinnas kahel põhjusel. „Kandideerin, et panustada Keskerakonna võitu meie kodulinnas ja mitte lasta poliitilistel rivaalidel lammutada tükkideks suuri asju, mida Eesti pealinnas on tehtud Edgar Savisaare eestvedamisel viimasel aastakümnel. Mis puudutab Narvat – piirkonda, kus ma olen esimees –­ siis mul on hea meel, et siin mõistetakse minu otsust. Tallinn on alati olnud Keskerakonna tugipunktiks. Mõistagi toetan ka narvakaid kohalikel valimistel ega kao kuhugi piirkonnast, kus mind usaldavad nii valijad kui ka erakonna liikmed,“ rääkis Toom.

Aleksei Voronov, Narva linnavolikogu Ühtne Narva fraktsiooni esimees kommenteeris, et loomulikult tegi Yana Toomi otsus neid kurvaks, kuid otsust toetatakse täielikult. „Meie oleme oma võimetes kindlad, Tallinn aga vajab praegu tuge ja toetust," sõnas Voronov.

Varasemalt on Keskerakond nimetanud Mustamäe, Lasnamäe ja Haabersti ringkonna esinumbrid. Mustamäe esinumbrina läheb kohalike omavalitsuste valimistele vastu Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas, Lasnamäel abilinnapea Mihhail Kõlvart ning Haaberstis kandideerib riigikogu liige Viktor Vassiljev.

Toomi esimene valik oli Lasnamäe esinumbriks saamine, aga sellele kohale eelistas erakonna juhtkond Mihhail Kõlvartit.