Keskerakonna liikmed, kes kuuluvad n-ö Savisaare leeri, kogunesid eile Hundisilma talus, et erakonna esimehega kohvi juua ning arutada muu hulgas ka presidendivalimisi.

Küsimusele, keda näeksid Savisaare võitluskaaslased uue riigipeana, vastas Oudekki Loone, et selle ütlevad nad välja paari päeva jooksul. "Kuid olid mitmed nimed, mida me arutasime. Nimed, mida me saame toetada ja nimed, mida me kindlasti ei saa toetada."

"Kuna president on rahva õiguste garant, siis ta peab olema inimene, kelle puhul on kõige kindlam, et ta suudab rahvast kaitsta kõigi teiste võimude vastu - on see parlament, valitsus, kohtuvõim. See peab olema inimene, kellel on põhimõtteliselt tänavapoliitika kogemus," rääkis Loone. "See inimene peab teadma, mis tunne on, kui su oma riik teeb sulle liiga."

"Ja kes on õiglane inimene," toonitas Heimar Lenk.

"Aga kuidas on võimalik leida nädala jooksul inimene, kui pool aastat tehti siin nagu head rooga? Uuriti ja küsitleti. See on nagu kiirtoit praegu," kommenteeris Peeter Ernits.

"Teistel on väga raske, aga meil see kandidaat on olemas!" lisas Lenk lõpetuseks.

Keskerakonna juhatusse kuulub 17 liiget, kellest Hundisilmale tulid kohal Heimar Lenk, Marika Tuus-Laul, Viktor Vassiljev, Olga Ivanova, Oudekki Loone, Siret Kotka, Erki Savisaar, Peeter Ernits ja Martin Repinski. Juhatuse liikmeist olid seega kohal Ivanova, Kotka ja mõlemad Savisaared.