"Oluliseks prioriteediks on eelarves julgeolek. Siia oodatav liitlaste pataljoni taktikaline grupp tähendab ligi 1000-mehelist jõudu, kellele on vaja ehitada kasarmud, keskpolügoonile laskealad, manööveralad. Liitlaste kohaloleku tagamisse on vaja väga palju investeerida, aastas kümned miljonid eurod," teatas Rõivas pressiteenistuse vahendusel.

"Kuulates Reformierakonna ministrite aastaülevaadet valdkondade eelarvetest ja suurematest saavutustest, siis eranditult iga Reformierakonna ministri haldusalas saab tehtud mõni väga põhimõtteline ja suure kaaluga reform," leidis Rõivas.

"Olulisematest otsustest saavad tehtud mitmed aastakümneid planeeritud asjad, nagu näiteks haldusreform, ajaloo suurim teedeehitus, idapiiri väljaehitamine," loetles ta.

Ajalooline ja vähemalt 20 aastat plaanitud ning erinevate valitsuste koalitsioonileppes olnud lubadus on Rõivase sõnul neljarealine tee Koselt Mäoni. "See on iseseisva Eesti suurim teedeehituse projekt, mis toob Lõuna-Eesti Põhja-Eestile 5 kilomeetrit lähemale, tähendab 15 minutit ajalist säästu ja ohutumat liiklemist. Kose-Mäo neljarealiseks ehitamise sotsiaalmajanduslik efekt on ca 10 mln aastas," ütles Rõivas.