Talgupäeva raames korraldati kokku 1986 talgut, millest tänastel andmetel võttis osa 42 013 talgulist, teatasid korraldajad.

Enim talguid toimus Harjumaal ja Tallinnas, kus 456 talgul osales kokku 12 296 inimest. Elanike arvu järgi oli taas kõige rohkem talgulisi Saaremaal, kus osales 191 talgul 3855 inimest.

Tartumaal osales 182 talgul 3113 talgulist, Pärnumaal 154 talgul 2839 talgulist, Ida-Virumaal 133 talgul 3081 talgulist, Lääne-Virumaal 124 talgul 2449 talgulist, Võrumaal 108 talgul 1866 talgulist, Läänemaal 106 talgul 2056 talgulist, Raplamaal 103 talgul 2006 talgulist, Järvamaal 100 talgul 1926 talgulist, Viljandimaal 95 talgul 1733 talgulist, Jõgevamaal 74 talgul 1335 talgulist, Valgamaal 67 talgul 1675 talgulist, Põlvamaal 59 talgul 962 talgulist, Hiiumaal 30 talgul 753 talgulist.

Foto: Teeme Ära korraldustiim

Väljaspool Eestit korraldati Teeme Ära talgupäeva raames neli talgut: kolm neist toimus Soomes, millest võttis osa 38 inimest, ning üks toimus Kanadas Toronto lähistel, kus osales 30 talgulist.

Vaata täpset talgustatistikat veebist ja maakondade talgukaardi leiab siit

Talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liikme Tarmo Tüüri sõnul näitas seekordne talgupäev, et hea ilm annab hoogu juurde talgupäeva õnnestumisele, kuid liiga terav päike ja palavus peletavad osa inimesi ka tööde juurest eemale. „Talgupäeva õhtuks kokku kogutud andmed tavapäraselt veel mõningal määral täpsustuvad. Meil on hea meel, et talgute arv on taas märgatavalt kasvanud ja talguliste arv on püsinud eelmise, rekordilise aastaga samas suurusjärgus,“ rääkis Tüür.

Tarmo Tüüri sõnul jõudis talgutelt üle Eesti talgustaapi täna nii palju head tagasisidet, et seda ei suudagi sõnades väljendada. „Kogu see positiivne energia väljendub tuhandetes ägedates talgutegudes ja kümnete tuhandete talguliste rõõmsates nägudes – kõigis neis inimestes, kes talgupäeval osalesid ja midagi enda jaoks leidsid ning südamesse salvestasid. Suur tänu kõigile, kes otsustasid talguid eest vedada ja käed külge panna!“

Teeme Ära talgupäev kulges mõnusas meeleolus ja ilma oluliste vahejuhtumiteta. Talgupäeva staapi laekunud info kohaselt tekkis kaks kulupõlengut, kuhu kutsuti ka päästjad, ent olukord saadi kiiresti kontrolli alla nii Viimsis kui ka Kuusalu vallas. Suurupi rannast leiti lõhkekeha, aga kohale kutsutud päästeamet tunnistas, et õnneks oli tegemist ohutu lõhkekehaga.

Talgupäeva raames toimus kõige rohkem küla-, heakorra- ja looduskaitse talguid, samuti korteriühistute talguid ning noortega ja noortekeskustega seotud talguid. Paiguti koristati prügi, mõnel pool peeti pärast tööd mõttetalguid. Mõned talgud on veel toimumas Teeme Ära talgupäeva raames ka lähiajal.

Tänavu korraldati palju veeohutusega seotud talguid nii mereäärsetes paikades kui ka siseveekogude ääres. Talgupäeva raames püstitati üle Eesti kokku 474 veeohutuse stendi, mille jaoks sai tänavu taotleda tasuta päästevahendid ja ohutusjuhistega infotahvli. Pärast talgupäeva jätkub koostöös Päästeametiga veeohutuse päästevahendite ja infotahvli jagamine neile, kes plaanivad veel püstitada veeohutuse stendi ning soovivad paigaldada ka tasuta päästevahendid. Vahendeid jagatakse, kuni neid jagub. Täpsem info www.teemeara.ee.

Juba teist aastat said kõik talgulised registreerimisel endale talguhundi passi, mis avas juurdepääsu talgupäeva partnerite eripakkumistele, näiteks rongi- ja bussisõit poole hinnaga. Mitmed eripakkumised talgulistele kehtivad ka pärast talgupäeva.

Talguleide kogunes üle Eesti väga erinevaid. Sarnaselt mullusele kuulusid talgupäeva menüüsse talgusupp ja maitsvad küpsetised. Talgupäeva emotsioonid leiab aadressilt www.teemeara.ee/otse.

Teeme Ära talgupäev toimub traditsiooniliselt mai esimesel laupäeval ning iga kogukond saab ise otsustada oma talgutööd ja tegemised. 2015. aastal korraldati üle Eesti 1808 talgut, millest võttis osa 47 136 inimest ehk 3,6% eestimaalastest. 2017. aastal peetakse üle-eestiline talgupäev 6. mail.