„Oleme teinud kõik selleks, et asjad kiiresti läheks, aga meil ei ole veel kinnitatud ehitusluba, selle vormistamine on käimas,“ ütles Delfile Arnold Rüütli nõunik Jüri Kann. „Niipea kui ehitusloa saab, läheme asjadega edasi. Püüame anda omaltpoolt parima, et see asi realiseeruks.“

Projekti lähemalt tutvustada Kann veel ei mallanud. „Vanaduspäevade veetmiseks on presidendile ette nähtud vastuvõetavad n-ö tingimused, ja see koht on päris kaunis koht, seal saab jalutada ja loodust nautida,“ tutvustas Kann hea sõnaga Rüütli tulevase kodu ümbrust.

Plaanis on ehitada ühele krundile eluhoone ja teisele arhiiv, raamatukogu ja Rahvusliku Arengu Fond. Lootuste järgi saab ehitustööga algust teha veel sel aastal.

Möödunud aasta mai alguses teatas Tallinna linnavõim, et kingib president Arnold Rüütlile kaks Maarjamäel asuvat krunti, aadressil Künnapuu tänav 5 ja Künnapuu tänav 5a, kogupindalaga 3048 ruutmeetrit.

Krunte tasuta kinkida linn siiski ei saanud. Mõlema krundi väärtus on 160 000 eurot, 320 000-eurosest kogusummast tuli Rüütlil maksta 65 protsenti ehk 200 000 eurot, milleks ta enda sõnul lisaks kinnisvara müügile võttis ka laenu.

Rüütli senine, Nõmmel Kaare tänaval asuv kodu, vajaks hädasti remonti, kuid riik pole olnud nõus seda Rüütlile võõrandama, mistõttu otsustas president ehitada uue maja, kus perekonnaga vanaduspõlve veeta.

Kui Künnapuu tänaval maja valmis saab, siis Kaare tänava majast Rüütel loobub. Presidendi ametihüve seaduse kohaselt tasutakse riigi kaukast edaspidi uue eluaseme korrashoiukulud.

Lisaks makstakse Rüütlile iga kuu presidendi ametipensioni, mis on 75 protsenti presidendi ametipalgast ehk umbes 3900 eurot.

Galeriis on pildid Künnapuu 5 ja 5a kruntidest tänavu veebruaris ja möödunud aasta maikuus.