Riigikogu liikmete Andres Anvelti, Helmen Küti, Sven Mikseri, Jevgeni Ossinovski ja Urve Palo volitused peatusid seoses nende nimetamisega valitsuse liikmeteks.

Uue valitsuse ametisseastumine muudab riigikogu koosseisu veelgi, sest seoses Jaak Aaviksoo, Andrus Ansipi, Siim Valmar Kiisleri, Juhan Partsi, Urmas Reinsalu, Helir-Valdor Seederi ja Ken-Marti Vaheri valitsuse liikme kohustustest vabastamise ning nende riigikogu liikme volituste taastumisega lõpevad riigikogu liikmete Ülo Tuliku, Andre Sepa, Kaja Kreismani, Juku-Kalle Raidi, Mart Nuti, Andres Jalaku ja Siim Kabritsa volitused, teatas riigikogu pressiteenistus.

Kui Euroopa Parlamendi saadik Ivari Padar 7. aprillil tuleb Eestisse ja asub täitma põllumajandusministri kohuseid, siis võib tema asemel Brüsselisse siirduda Katrin Saks. See omakorda tähendab, et Saksale on riigikokku vaja asendusliiget.

Muudatused ootavad ees ka Tallinna linnavolikogu koosseisu, sest mõned senised riigikogu liikmed liiguvad volikokku ja mõnest volikogu liikmest said riigikogu asendusliikmed.